W jaki sposób drukowane są plakaty?
Plakaty towarzyszą nam od dziesiątek lat i nie zawsze traktowane są jako reklama. Często osoby lubujące się w tego rodzaju sztuce posiadają w swoich domowych kolekcjach egzemplarze, które przedstawiają pierwsze reklamy lub hasła propagandowe. Druk plakatów posiada szerokie zastosowanie i warto z tego korzystać.
Jakie są techniki drukowania plakatów?
Bez względu na przyszłe zastosowanie firmy oferujące usługi związane z drukowaniem plakatów korzystają z kilku najbardziej powszechnych technik drukowania, które pozwalają na stosunkowo szybkie i bezproblemowe otrzymanie gotowego produktu. Pierwszą taką techniką jest produkcja plakatów wielkoformatowych, która jest możliwa dzięki posiadaniu odpowiedniego sprzętu. Zwykle tego rodzaju wydruki tworzy się na kredzie satynowej. Można drukować już od jednej sztuki. Drugą techniką pozwalającą na określony druk plakatów jest drukowanie cyfrowe w popularnych formatach A4 i A3. Nakłady druków cyfrowych nie mogą zwykle przekraczać ilości 200 sztuk. Ostatnią techniką wykorzystywaną dosyć często jest offset, który odznacza się możliwością druku tylko nakładów powyżej ilości 200 sztuk. Wszystkie wymienione techniki uzupełniają się nawzajem, dając klientom niezliczone możliwości tworzenia swoich reklam.
Druk plakatów jako forma reklamy
Plakaty kojarzą się zwykle przede wszystkim z kinem. Jeszcze kilka lat temu można było otrzymać je za darmo na kasach popularnych kin, tworząc w domu przyjemną kolekcję z ulubionymi, fikcyjnymi postaciami. W dniu dzisiejszym śmiało można powiedzieć, że plakaty kinowe zostały wyparte przez banery, a plakaty jako takie stały się formą reklamy wszelkiego rodzaju produktów i ofert, często związanych z telefonią i internetem. Drukowanie plakatów jeszcze długo będzie wspierać marketing, ponieważ bez tego trudno byłoby sobie wyobrazić kompleksowo przekazywaną klientowi informację odnośnie do usług i produktów firmy.